Likvidace škůdců
Vypečovaná zahrada s krásným trávníkem, udržovanými záhony nebo servisovaná sportovní plocha, ovocný sad a jednoho dne ... zahradní škůdci v podobě hrabošů, hryzců nebo krtků jsou zlým snem nejednoho majitele zahrady, sadu či provozovatele sportovní travnaté plochy. Máme účinné řešení pro likvidaci hryzců, hrabošů a krtků.
Většinou vše začíná marnými pokusy o nejrůznější více či méně obskurní způsoby o vyhnání či přímo likvidaci škůdců, je k vidění nespočet druhů plašiček, pastí, jedů a babských rad, které pravda někdy zaúčinkují. Ale bavíme se spíše o shodě různých náhod, když výše uvedené metody zaberou. Škody se tedy sčítají a jednoho dne pohár přeteče a nastupuje Mauki - stroj na likvidaci hryzců, hrabošů a krtků (ti nejsou považováni apriori za škůdce, je tedy potřeba nejdříve použít nesmrtící metody).
Pro zamezení výskytu hryzců, hrabošů a v extrémním případě i krtků formou likvidace v souladu s "týracím zákonem" č. 246/1992 Sb. a nařízením Rady (ES) č. 1099/2009 o ochraně zvířat při usmrcování (především čl. 3 a Přílohy I) se stává aplikace oxidu uhelnatého v kombinaci s oxidem uhličitým tou nejvhodnější a zároveň nejúčinnější metodou. Pro hubení hryzců a hrabošů způsobujících škody nejen na trávnících byl vyvinut stroj Mauki. Splodiny hoření se do vyhloubených nor vhání právě prostřednictvím velkého tlaku výfukových plynů moderního spalovacího motoru v kombinaci s dodatečným vstřikováním paliva přímo do výfukového systému.
Zásah strojem Mauki je pro ošetřované plochy naprosto neinvazivní, díky trakařovému podvozku se dostane takřka všude. Zásah na průměrné 1000m2 velké zahradě trvá mezi 3-4 hodinami přímé práce stroje. Především při silně zasaženém okolí ošetřovaného pozemku se stává nutností opakovaný zásah, lépe pak kooperace více vlastníků - škůdci neřeší ploty, jen teritoria.